Karneval, karneval to dnes svetom letí…

52065941_819980098350135_8574489687740121088_n

Karnevalové obdobie je v plnom prúde. V minulosti na Slovensku bola známou zvieracou maskou-turoň. Symbolizovala silu a plodnosť. A ako je to dnes? Aký bol karneval na našej škole? Aké masky k nám zavítali?

Na karneval ku nám prišli princovia a králi, pes a mačka, korytnačka, všetci tancovali, tančil šašo, ježibaba, ba aj snehuliak, tancovali princovia aj drak. Tešili sa všetky,deti veselo sa smiali, pekným maskám za odmenu všetci zatlieskali, tlieskal šašo, ježibaba ba aj snehuliak, zatlieskali princovia aj drak….

Tieto slová zazneli na našom karnevale, ktorý žiakom 1.až 4.ročníka pripravili na Valentína 14.februára pani učiteľky 1.stupňa a pani vychovávateľky našej školy. Všetkých srdečne privítali piati šašovia Mašo, Jašo, Hugo, Bonifác a Servác. Pekne sa žiakom predstavili, zarecitovali básničky o karnevale a zatancovali spolu so žiakmi z 3.B a 4.B triedy .

Potom ukázali svoje schopnosti, ktoré predvádzajú v cirkuse. Ako prvý sa predviedol Hugo chôdzou po lane,  Bonifác žongloval s loptičkami. Po ňom prišli na rad Jašo a Mašo, tí dali návod žiakom ako majú doma ukladať taniere. Servác na záver urobil lastovičku. Všetky disciplíny si mohli vyskúšať aj žiaci, aj keď šašovia im to trochu kazili strkaním, objímaním a podobnými huncútstvami, ale to všetko len preto, aby bola zábava.

Po  programe nasledovalo šantenie, tanec a taktiež súťaže pre každý ročník. Prváci mali Metlobal, druháci Kuželkový maratón, tretiaci Tanec s balónmi a štvrtáci hru Bomba…Tí, ktorým sa v súťažiach darilo, boli odmenení sladkosťou. Keďže bol Valentín, nesmeli chýbať ani pánska a dámska volenka. Tie mali u žiakov veľký úspech. Maskám pani kuchárky pripravili koláčiky a čaj, takže sa mohli občerstviť.

Na záver  prišla na rad tombola. Všetci sa na ňu nesmierne tešili. Tí, čo vyhrali nejakú tú cenu boli nadšení, ostatní sa museli uspokojiť s cenou útechy. Karneval, karneval, to dnes svetom letí, tancujú dokola rodičia aj deti. Karneval, karneval my ťa máme radi, keď príde karneval aj dedko je mladý….

Mgr.I.Feiglová