Medzinárodný deň školských knižníc

IMG_0216

Už od roku 1999 je každý štvrtý októbrový pondelok venovaný oslave Medzinárodného dňa školských knižníc ,ktorej hlavným cieľom je podporovať vzťah detí ku knihám, školským knižniciam a vzdelávaniu. Keďže si naša škola uvedomuje význam podpory tejto myšlienky, pripomenuli sme si ho aj my dňa 23.10.2017 na štvrtej vyučovacej hodine. Prostredníctvom kníh  z našej školskej knižnice sme sa na chvíľu presunuli do krajiny snov, hrdinov, minulých životov….

Tento rok bolo úlohou žiakov po prečítaní ukážok z kníh vypracovať kvízové otázky a vylúštiť indíciu súvisiacu s textom. Vypracované úlohy zástupcovia tried zaniesli do knižnice.

Prváci a druháci sa preniesli do veselého sveta psíčka a mačičky, ktorí spoločne s deťmi piekli tortu. Tretiaci a štvrtáci zas zablúdili do prírody, kde sa dozvedeli, na akom nezvyčajnom mieste môžu mať kačky hniezdo.Na základe získaných bodov, ktorých plný počet bol 12, je umiestnenie na prvom stupni nasledovné:

1. miesto: 12 bodov – 2.A, 2. B
  2. miesto: 11,5 boda – 3.A
  3. miesto: 11 bodov – 1. A a 4. B

4.miesto: 9,5 bodu – 4.A

Na druhom stupni sa piataci ocitli v  rozprávke Cisárove nové šaty, šiestaci a siedmaci čítali povesť Falošné dukáty, ôsmaci riešili malomeštiacke problémy v poviedkach Šťastie v nešťastí, nešťastie v šťastí a Slnečný kúpeľ. Deviataci sa preniesli do obdobia slovenského realizmu v poviedke Maco Mlieč.

Umiestnenia na druhom stupni:

1. miesto: 12 bodov — 5.a, 6.a a 7.a
  2. miesto : 11,5 bodu – 9.b
  3. miesto : 11 bodov – 5.b a 8.b
  4. miesto: 10, 5 bodu – 9.a
  5. miesto: 9 bodov – 8.a
  6. miesto: 5 bodov – 6.b

Ďakujeme žiakom a učiteľom za ich snahu a oceňujeme ich pozornosť a šikovnosť pri vypracovaní jednotlivých úloh.  Všetkým prajeme,  aby sa pre vás kniha stala dobrým  priateľom, pretože čítanie má vplyv nielen na rozvoj slovnej zásoby, myslenia, fantázie, ale predovšetkým buduje osobnosť človeka.

Dovidenia v našej školskej knižnici!