Vyučovanie v školách OBNOVENÉ

new_Info-500x210

Na základe rozhodnutia Ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Humennom zo dňa 8. apríla 2021 mesto Humenné ako zriaďovateľ škôl a školských zariadení s účinnosťou od 12. apríla 2021 (pondelok): 1. obnovuje školské vyučovanie v materských školách, základných školách na I. (prvom) stupni základných školách na II. (druhom) stupni pre skupiny jedného pedagogického zamestnanca a najviac piatich žiakov (5 + 1), ak podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu 2. obnovuje individuálne vyučovanie v základných umeleckých školách pre žiakov vo veku žiaka prvého stupňa základnej školy okrem vyučovania predmetov spev a hra na dychový nástroj 3. obnovuje prevádzku školských klubov detí, zariadení školského stravovania pre detí a žiakov škôl uvedených v prvom bode. Plošné otváranie MŠ, ZŠ (I. stupeň) a ZUŠ sa týka detí / žiakov všetkých rodičov.

Pri nástupe žiaka do školy sa musí dať otestovať aspoň jeden zákonný zástupca dieťaťa či žiaka, ktorý s ním žije v spoločnej domácnosti. Platnosť testov – zákonných zástupcov platí 7 kalendárnych dní podľa aktuálnych pravidiel COVID AUTOMATU a vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia.

Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti je potrebné odovzdať ráno pri nástupe dieťaťa do školy, alebo cez EDUPAGE najneskôr 11.4.2021 do 18.00 hod. (viď priložené prílohy)

Marián Škuba Tlačový referát Mestský úrad

INFORMÁCIE PRE DOTKNUTÉ OSOBY o dobrovoľnom súhlase k spracúvaniu dokladov preukazujúcich negatívny test na ochorenie COVID-19, alebo predloženie výnimky pre prevádzkovateľa

Čestné vyhlásenie a súhlas so spracovaním osobných údajov