Close

2. februára 2020

Kudlovčatá na lyžiach

Žiaci ZŠ Kudlovskej sa v dňoch od 20.01 do 24.01.2020 zúčastnili lyžiarskeho výcviku v Tatranskej Štrbe. Cesta autobusom sa nám zdala krátka, pretože sme sa príjemne zabávali. Našim ubytovacím zariadením bol hotel Rysy, kde sme sa ubytovali, naobedovali a vyrazili prvýkrát na svah. Tam nás naši inštruktori respektíve naši vyučujúci rozdelili do skupín podľa našej lyžiarskej zdatnosti a poď ho zdolávať svah, alebo pre niektorých našich spolužiakov aspoň sa prvýkrát postaviť na lyže. Oj bolože to srandy…Večer sme mali prednášku ako sa správať na svahu- BIELY KODEX. Na druhý deň naši učitelia pre nás vybrali trošku iný svah v Podbanskom. Pre niektorých to bola hračka, ale pre ostatných výzva, aby to dokázali. Naokolo nás sme sa mohli kochať krásnym výhľadom na scenériu Vysokých Tatier. Majestátny Kriváň sa týčil hneď pred nami. Krásu Tatier sme mohli spoznávať aj na tretí deň, ktorý už tradične na lyžiarskom výcviku patrí oddychu od lyžovania. My sme ho vyplnili turistickou vychádzkou na Štrbské pleso a poobede sme relaxovali v bazéne. Vo štvrtok sme sa opäť zdokonaľovali v lyžovaní, tešili sa krásnej zasneženej krajine a peknému slnečnému počasiu. Večer sme opäť relaxovali v bazéne. Po večeri sme mali slávnostné ukončenie lyžiarského kurzu na ktorom nás premohol smútok, že to tak rýchlo ubehlo. Týždeň strávený mimo domova, bez rodičov, so spolužiakmi, na zasneženom svahu priniesol veľa nezabudnuteľných zážitkov. V piatok to už bolo iné lyžovanie ako v prvý deň. Ďakujeme našim učiteľom, že nás naučili lyžovať, že sa o nás postarali po celý týždeň a že sme odchádzali domov zdraví, šťastní a s tajomným úsmevom na perách.

                                                                           Soňa Kurillová 7. B

ZOBRAZ
SKRY