Close

25. decembra 2019

Turniansky hrad

Súčasťou nášho putovania po slovenských hradoch bola minulú sobotu 14.12.2019 návšteva zrúcaniny hradu Turňa. Na stanici sme sa stretli o siedmej ráno. Vlakom sme cestovali smerom do Košíc, vystúpili sme v Moldave nad Bodvou. Ďalej nasledovala cesta autobusom do Turne.

 Spoločne sme vystúpili na hrad. Jeden milý pán Štefan, náš sprievodca, nám porozprával povesť o Turnianskom hrade. Bola o dvoch sestrách Kristíne a Kataríne, ktoré sa zaľúbili do toho istého mládenca. Mládencovi sa však viac  páčila Katarína. Kristína ho zo žiaľu a žiarlivosti zabila. Keď ju na súde usvedčili, vzala tú istú dýku a pichla sa do hrude. Po ceste na hrad sme si všimli do kameňov vyryté ryhy od kočov, ktoré tadiaľ chodili v dávnych časoch. Z hradu bol nádherný výhľad na okolitú krajinu. Cesta späť ubehla rýchlo a všetci sme sa tešili na obed v reštaurácií pod hradom. Bol vynikajúci. Z Turne sme sa podvečer presunuli do Košíc. Čakanie na vlak sme si krátili kvízom o hrade Turňa. Tí najlepší boli aj odmenení. V Košiciach sme si boli pozrieť  vianočné trhy a kochali sme sa krásnou výzdobou tohto mesta. Nechýbali ani nákupy.          

Spokojní sme nastúpili do vlaku. Šťastne sme dorazili do Humenného, kde nás už na stanici čakali rodičia. Putovanie bolo síce na konci, ale dobrý pocit z toho dňa si budeme ešte dlho uchovávať v našich srdciach.

                                                                          Lenka Dendešová 4.B

ZOBRAZ
SKRY