Close

19. decembra 2019

Mikulášska exkurzia v Bratislave

   Náš výlet do Bratislavy sa začal vo štvrtok večer 5. decembra 2019, keď sme spolu s pani učiteľkou občianskej náuky Mgr. Annou Daňovou a pani asistentkou Monikou Dančovou nasadli na vlak do  Bratislavy. Cesta nám ubehla veľmi rýchlo. Po príchode do Bratislavy sme zamierili priamo na Bratislavský hrad, tam sme pozorovali východ slnka a urobili sme si nádherné fotky. Naše doobedie bolo zamerané na Európsky parlament- navštívili sme jeho kanceláriu na Slovensku, zasúťažili si a veľa sa toho naučili. Naše ďalšie kroky viedli do Národnej banky Slovenska, kde sme si precvičili finančnú gramotnosť. Po dlhom chodení sme sa boli  najesť a načerpať sily, aby náš výlet mohol pokračovať ďalej. Po výbornom obede sme sa presunuli na našu tretiu zastávku, ktorou bola Národná rada Slovenskej republiky. V parlamente sme sa  veľa dozvedeli o histórii nášho štátu a politike a zopakovali sme si nielen učivo občianskej náuky, ale aj dejepisu a slovenského jazyka a literatúry. Od našej milej sprievodkyne sme dostali pochvalu za vedomosti. Potešilo to nielen nás, ale aj našu pani učiteľku. Vo večerných hodinách sme si boli užiť vianočnú atmosféru na bratislavských vianočných trhoch. Náš výlet sa skončil v sobotu ráno v Humennom a myslím si, že tento výlet bol jeden z najlepších.                                                                                   Emma Krupová 9.a 

 

Úvaha: cesta za spoznaním

Tento výlet si zapamätám asi navždy. Prečo? To je jednoduché. Tak určite som sa toho veľa naučila a spoznala som veľa nádherných miest v Bratislave, o ktorých som ani netušila. Naša pani učiteľka nás vždy dostane na miesta, o ktorých sa nám ani nesníva. No nie? Do Európskeho parlamentu- Kancelárie na Slovensku by som  sa nikdy nedostala. Rovnako ako aj do Národnej banky Slovenska a taktiež do Národnej rady Slovenskej republiky. A Bratislavské vianočné trhy to bol môj splnený sen sa na nich dostať. Hoci sme v Bratislave boli lebo jeden deň tak si myslím, že sme toho videli veľa. Ďakujem pani učiteľke, že to so mnou a mojimi spolužiakmi vydržala. Tento výlet si budem pamätať navždy.

                 

ZOBRAZ
SKRY