Close

21. novembra 2019

Cestujeme za zážitkami

Dňa 13. novembra 2019 spoznávali naši ôsmaci a deviataci zážitkovou formou v rámci hodín geografie zaujímavosti i zákutia pre nás vzdialeného svetadiela, Ameriky.

Počas pútavého výkladu spojeného s fotografickou dokumentáciou cestovateľa pána Ing. Milana Kuruca sa žiaci akoby priamo ocitli v meste New Yourk, „ktoré nikdy nespí“. Detailne videli Sochu slobody, významné kultúrne pamiatky, divadlá, osvetlené ulice i obrovské mrakodrapy. Dozvedeli sa mnoho zvláštností o spomínanom mieste, ktoré by len veľmi ťažko vyčítali z kníh. Milan  Kuruc sa spolu so žiakmi dotkol aj témy  najznámejšieho teroristického útoku „Pádu dvojičiek“, ktorý sa udial 11. septembra 2001 vo World Trade Center New York v USA. Zdokumentoval to pomocou fotografií zo dňa útoku a súčasnej modernej stavby, ktorá vyrástla na mieste agresie. Žiaci boli fascinovaní aj výdobytkami dnešnej doby, pokrokom, modernizáciou a ich pozornosti neunikli ani fotografie, na ktorých boli ľudia nosiaci stopu dnešného konzumného spôsobu života.

Mgr. Veronika Hudáková

ZOBRAZ
SKRY