Close

4. novembra 2019

Záhrada, ktorá učí

V marci bola Základná škola Kudlovská v Humennom ako jedna z mála škôl na Slovensku vybraná do projektu „Záhrada, ktorá učí“. Projekt je realizovaný občianskym združením Živicia, ktorá poskytuje školám finančný príspevok v hodnote 1200€ na vybudovanie školských záhrad. Naša škola sa v projekte zamerala na prebudovanie už existujúcej bylinkovej záhrady na ekoučebňu, ktorá poslúži žiakom na výučbu biológie a iných predmetov. V záhrade sme postavili altánok, do ktorého sme umiestnili pníky na sedenie a lavice. Pod stromami sme vybudovali oddychové zóny pre žiakov v školskej družine. Okolo plota sme posadili čerešne a iné okrasné stromy, čím sme dosiahli vertikálne tienenie pozemku. Nezabudli sme ani na zvieratká, pre ktoré sme vyrobili napájadlá s vodou a domčeky na prezimovanie. Naša snaha bola ocenená samou prírodou. V čase kvitnutia levandule a šalvie nafotili žiaci množstvo užitočného hmyzu ako sú včely, čmeliaky, babôčky a bystrušky.

Veríme, že Vás naše fotky zaujmú a presvedčia zapojiť sa do projektov organizovaných Živicou.

Mgr. Lucia Rohaľová

ZOBRAZ
SKRY