Close

25. júla 2019

Letný jazykový tábor na Kudlovskej

Hoci sa školský rok skončil, brány našej školy sa nezatvorili. Naša škola privítala deti na Letnom jazykovom tábore.

Možno si poviete, že na školskom tábore bude nuda. Na tom našom vôbec nebola. Deti si vymýšľali a vytvárali menovky, zostavili Desatoro pravidiel. Šikovné ruky detí sa ukázali pri výrobe voňavých levanduľových taštičiek. Aby vedeli preukázať silu priateľstva, uplietli si náramky priateľstva a vzájomne sa obdarúvali. Pod odborným dohľadom hrnčiarskych majstrov vymodelovali na hrnčiarskom kruhu krčahy, vázy a misky rôznych tvarov, čo sa deťom veľmi páčilo.

Nebolo to však len o tvorivosti a zábave, ale aj o hravom učení anglického jazyka. Lektorka, spolu s animátorkami, si pripravila interaktívne hry, pesničky a aktivity s témami jedlo, časti ľudského tela a športy.

Posledný deň tábora sme sa vybrali na výlet do Košíc, kde sme navštívili Vedecké technické múzeum, Dóm sv. Alžbety a nakoniec Letecké múzeum, kde si deti mohli zblízka pozrieť vnútro niektorých typov lietadiel, ako napríklad ruské vojenské lietadlo Antonov.

Tešíme sa, že deti zmysluplne a tvorivo vyplnili svoj prázdninový čas a veríme, že prídu aj na ďalší ročník Letného jazykového tábora na Kudlovskej škole.

Mária Styrančáková

ZOBRAZ
SKRY