Close

1. júla 2019

VOJNA OČAMI MLADÝCH

Pri príležitosti 74.výročia ukončenia 2.svetovej vojny a 75.výročia SNP bol aj v tomto školskom roku vyhlásený 18.ročník výtvarnej a literárnej súťaže Vojna očami mladých, ktorú organizuje Oblastný výbor SZPB v Humennom.

     Do súťaže sa zapojili aj žiaci našej školy. Pod vedením p.uč.M.Brečkovej a p.uč.I.Kočanovej na hodinách výtvarnej výchovy znázornili ťažké vojnové obdobie,  s ktorým sa oboznamujú prostredníctvom učebníc, filmov a prednášok.

 Do literárnej súťaže sa pod vedením p. uč. A.Daňovej zapojili  šiestaci a deviataci. Účasťou mali žiaci možnosť prejaviť svoju predstavivosť o zložitom a statočnom boji za slobodu a demokraciu počas

2. svetovej vojny i o utrpení v nacistických koncentračných a zajateckých táboroch.

     Porotu zaujali aj práce našich žiakov. 26.júna 2019 sa uskutočnilo vyhodnotenie tejto súťaže, na ktorej si prebrali ceny aj naše žiačky. Hanka Zelinková z 8.a triedy získala 2.miesto, Zuzana Stariatová z 8.a triedy obsadila 3.miesto a Lenka Milčová z 5.a triedy sa umiestnila na 2.mieste vo svojej kategórii.

V literárnej časti si druhé miesto odniesla Anna Radová z 9.a a tretie miesto pripadlo Emme Kurillovej z 9.b.

     Dievčatám srdečne blahoželáme a prajeme šťastnú ruku pri kreslení i písaní.

                                                                  Mgr.M.Brečková a Mgr. A.Daňová

ZOBRAZ
SKRY