Close

15. júna 2019

Škola v prírode

V pondelok 3.6.2019 sa štvrtáci našej školy pod vedením svojich triednych učiteliek Mgr. Jany Leškovej a Mgr. Vlasty Fedičovej  vybrali do školy v prírode do Tatranskej Lomnice. Po príchode sme sa ubytovali v penzióne Volga. Počasie nám prialo a tak sme  na túrach spoznávali krásy Tatier.

Tatranský národný park ponúka mnoho krás. Vysoké a strmé štíty, hlboké doliny, majestátne vodopády, priezračné plesá, neopísateľne krásnu a bohatú faunu i flóru, ale tiež krásy ukryté v hlbinách zeme v podobe rôznych jaskýň, z ktorých je len jedna jediná sprístupnená pre verejnosť – Belianska jaskyňa. Tá  nás uchvátila rozšírenými dómovitými a sieňovitými priestormi , oválnymi tvarmi vzniknutými vodnou modeláciou , či viacerými priepasťami  a komínmi.

V popoludňajších hodinách sme navštívili Múzeum TANAPu, kde sme sa oboznámili s charakterom tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier.

V stredu sme spoznávali najnavštevovanejšie tatranské pleso- Štrbské pleso.

Nasledujúci deň nás čakala príjemná cesta pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca na Hrebienok. Prešli sme sa k Bilíkovej chate a vrátili sme sa naspäť do nášho penziónu, kde sme sa zabavili na rozlúčkovej diskotéke.

 Obohatení zážitkami  sme sa v piatok 7.6.2019 vrátili domov.

Ďakujeme rodičom, ktorí nám odviezli aj priviezli kufre i cestovné tašky do Tatier a my sme si tak mohli vychutnávať  nerušenú cestu vlakom.

                              Mgr. Vlasta Fedičová

ZOBRAZ
SKRY