Close

9. júna 2019

Deň MLIEKA

Mliečko, mliečko, to je veda. Bez neho sa vyrásť nedá. Bez mlieka vraj budem malý, nebudem mať žiadne svaly. Nebudem mať zuby zdravé, ani pevné kosti práve. Slabé zdravie, žiadne sily, to veru nie, moji milí. Teraz to už dobre viem, hneď si mliečko nalejem. Ponúknem ho všetkým vám, veľa zdravia zaželám.

Aj tento rok sme si pripomenuli Medzinárodný deň mlieka. V tento deň sa žiaci 3.A obliekli do bielych tričiek, na znak bielej farby mlieka a doniesli si mliečnu desiatu. Počas celého mesiaca zbierali a donášali prázdne krabičky od mliečka, aby z nich zhotovili kravičku Milku. Tá sa nám naozaj vydarila, usmieva sa na nás každý deň a zároveň pripomína dôležitosť pitia mlieka, jedenia mliečnych výrobkov a ich zdravotné prínosy pre rastúce deti.

Deň mlieka je preto dobrá príležitosť, aby sme si uvedomili  význam mlieka pre naše zdravie.

                                                                                 Mgr. Jana Lešková

                                                                                 Mgr. Mária Styrančáková

ZOBRAZ
SKRY