Close

9. júna 2019

Don Juan v súčasnej podobe

Divadelné  predstavenie  je komédiou od francúzskeho dramatika Moliéra, ktorého Don Juan získal popularitu na celom svete. Príbeh rozpráva o prelietavom živote pokryteckého sukničkára Dona Juana, ktorý pod sľubom svadby vytrhol Donu Elvíru z kláštora. Poplietla mu však hlavu slúžka Charlota, a tak opúšťa Donu Elvíru. Don Carlos, brat Dony Elvíry, hľadá Dona Juana, aby sa mu pomstil za zneváženie ich rodu.

24. mája 2019 si predstavenie  rožňavského divadla ACTORES v Mestskom kultúrnom stredisku mohli pozrieť naši ôsmaci a deviataci. To, že sa hercom podarilo vniesť do sály dobrú náladu, potvrdil šíriaci sa smiech z publika počas celého predstavenia. Okrem vtipných dialógov si diváci mohli pozrieť zručnosť hercov, ktorí na pódiu predviedli svoje šermiarske schopnosti. Predstavenie bolo prispôsobené pre súčasnú generáciu, aby posolstvo, ktoré je v tejto hre, bolo aktuálne aj dnes. Hlavne záver predstavenia bol nečakaný, keďže sme sa preniesli na ich skúšku a herci si zahrali v podstate aj samých seba.

Ďakujeme za pekný umelecký zážitok.

                                                                                             Mgr. Anna Daňová

ZOBRAZ
SKRY