Close

19. mája 2019

Divadelné predstavenie v anglickom jazyku.

Aplikovať získané vedomosti v praxi si mohli vyskúšať angličtinári zo ZŠ Kudlovskej a to v piatok 10.mája 2019 keď sa zúčastnili divadelného predstavenia v anglickom jazyku. Divadelníci z divadelného centra v Martine prichádzajú do Humenného každý rok aby  žiakom základných škôl ale aj študentom stredných škôl predstavili svoje nové hry v anglickom jazyku. Tentokrát to bolo predstavenie pre začiatočníkov BOLD RABBIT IN AFRIKE na základe adaptácie knižky J.C.Hronského o smelom zajkovi v Afrike. Bolo to prelýnanie angličtiny so slovenčinou doplnené o anglicko-slovenské pesničky. Mierne pokročilí, žiaci 7.- 9 ročníka sa preniesli do sveta v ktorom nie je všetko tak, ako vyzerá, o lajkoch, smajlíkoch, o prikrášlenej realite a o tom, že hľadať šťastie vo virtuálnom priestore je ako hľadať zmysel života v kope špinavých ponožiek. Vtipné i vážne predstavenie so silným odkazom, 90% hovoreného slova v angličtine, ktoré je doplnené vsuvkami v slovenskom jazyku aby sa nestratili ani menej zdatní žiaci.

Ohlasy na predstavenia boli veľmi pozitívne, nielen preto, že ich dej zaujal, ale hlavne, že angličtina bola pre nich zrozumiteľná. Takto si mohli otestovať svoje vedomosti v praxi.

Je to ďalšia forma zážitkového učenia anglického jazyka, ktorú žiaci majú veľmi radi.

                                                                        Mgr. Adriana Janošová

ZOBRAZ
SKRY