Close

6. mája 2019

Návšteva minifarmy

Dva dni pred Veľkou nocou sa žiaci 3.B vybrali na návštevu ku spolužiakom Janíkovi a Lenke Dendešovým, ktorý bývajú na Kudlovciach. Dôvod bol jednoduchý, vidieť ich minifarmu, keďže sa práve na hodine prírodovedy učili o vtákoch. Na dvore rodinného domu ich srdečne privítala pani Dendešová a taktiež sliepky, ktoré Lenka rozkotkodákala. Bol to riadny koncert. Janík ako správny gazda zobral na ruky kohúta, ktorého si všetci mohli poobzerať zblízka. Teta Lenka nám porozprávala veľa zaujímavostí o chove hydiny, napríklad čím sa živia, ako sedia na vajíčkach, ale aj to, ako môžeme rozoznať samicu od samca. Keďže sa im vyliahli  kuriatka i húsatká, žiaci si ich mohli opatrne zobrať do ruky, pohladkať a nakŕmiť trávou. Nesmierne sa im to páčilo. Okrem hydiny majú Dendešovci ešte rybičky, korytnačku i psíka, ktorý štekal ako o život. Zaujali aj zeleninové a kvetinové záhony. Slniečko krásne svietilo, žiaci si super atmosféru vychutnávali pri malom občerstvení. Takto prežité chvíle im dali veľa. Zážitkovú formu výuky si všetci veľmi pochvaľovali. Na záver sa tete  poďakovali, zaspievali pesničkou a sľúbili, že v septembri sa prídu pozrieť na to ako húsatká a kuriatka vyrástli.

                                                               Mgr.I.Feiglová

ZOBRAZ
SKRY