HĽADANIE VEĽKONOČNÝCH VAJÍČOK

58381128_383456835589852_7653421542952402944_n

Veľká noc je pravdepodobne jedným zo sviatkov,na ktorý sa  najviac tešia deti. Okrem našich tradícií ,obľubujú i tradíciu hľadania veľkonočných vajíčok.Odkiaľ je táto tradícia ?Pochádza zo staronemeckých zvykov. Ešte dnes v nemeckých rodinách sa obľube teší zajačik, ktorý zanecháva v tráve schované čokoládové dobroty. V niektorých častiach tejto krajiny zajka zastupuje iné zvieratko, napríklad líška, kohút, prípadne bocian. Zvyky hľadania veľkonočných vajec sa zachovávajú aj vo Veľkej Británii a Spojených štátoch.

Aj naši tretiaci a štvrtáci si  chceli vyskúšať  túto zábavnú hru a to vrámci tvorivých veľkonočných dielní – posledný deň pred Veľkou nocou.Boli rozdelení do skupín . Snažili sa nájsť a dať do košíka čo najviac vajíčok ,schovaných v areáli školy.Bol to poriadny adrenalín.Veľmi sa im hľadanie páčilo.Za svoj snahu boli aj patrične odmenení sladkosťou.

A čo predchádzalo pátraniu po vajíčkach?No predsa super kvíz a tajničky s veľkonočnou tematikou.Tieto aktivity absolvovali žiaci v knižnici. Samozrejme, že sme nezabudli ani na maľovanie vajíčok,keďže je to jedinečná príležitosť umelecky sa prejaviť.Mnohé vajíčka boli take krásne,že by mohli kľudne putovať na výstavu.

Na záver si všetci spoločne zarecitovali  básničku:

Veľká noc, Veľká noc, kedyže už príde? Ktorýže ma šuhajko pooblievať príde?

A to bola pekná bodka pred veľkonočnými prázdninami.

Mgr. Iveta Fejglová