Close

27. marca 2019

Knižničné potulky so spisovateľom Mironom Cerulom

V stredu 20.3. sa žiaci 4.B a 3.B triedy zúčastnili v rámci Mesiaca knihy návštevy Vihorlatskej knižnice.

Kniha zohráva určite veľkú úlohu v živote každého z nás. No viete si predstaviť život bez knihy? Asi nie. Samozrejme, pre každého človeka však kniha znamená niečo iné. Niektorí ľudia by povedali, že sú to len listy papiera s množstvom textu zviazané do jedného celku. Určite by sme len takto knihu nemali vnímať, ale mali by sme v nej hľadať niečo viac. Existujú rôzne druhy kníh, z ktorých si každý čitateľ nájde práve tie, ktoré sú mu najbližšie. Či sú to už knihy, z ktorých sa chceme niečo zaujímavé dozvedieť alebo len také pre zábavu prípadne pre oddych. Verím tomu, že každý z nás má a pozná svoju obľúbenú knihu, ku ktorej sa vždy s radosťou vracia. Veď čo je krajšie ako ponoriť sa do fantázie a spolu s hlavným hrdinom zdieľať jeho pocity, nálady… Takéto zaujímavé informácie sme sa dozvedeli na besede so spisovateľom Mironom Cerulom, ktorý píše poviedky podľa skutočných poľovníckych zážitkov, námety k nim čerpá z Východných Karpát, viaceré z nich publikoval v slovenských i v českých poľovníckych časopisoch.

Z jeho bohatej tvorby sme si prečítali knihu Rozprávky z Lipovice, námet ktorej čerpal z prírody a zo života zvierat v lese.

Pán Cerula trpezlivo a vyčerpavajúco odpovedal na mnohé zvedavé otázky detí.

Na záver návštevy mali žiaci  možnosť poprezerať si priestory knižnice a regály s knihami. Pani knihovníčka im ukázala, ako majú správne zaobchádzať s knihou. Vysvetlila im, aké je čítanie kníh zaujímavé a zábavné a poradila im, ako si môžu knihu z knižnice požičať.  Pracovníčky knižnice nám vyhotovili čitateľské preukazy a následne sme si vybrali a vypožičali knihy, ktoré žiakov zaujali.


                                                 Mgr. Vlasta Fedičová

ZOBRAZ
SKRY