Korčuliarsky kurz

4

V zdravom tele, zdravý duch. Pod týmto sloganom sa 28. 02. 2019 začal a 14. 03. 2019 skončil korčuliarsky kurz pre našich žiakov 1. – 4. ročníka. Asi polovica žiakov už mala korčuliarske zručnosti, ďalšia polovica žiakov, mala prvotný kontakt s ľadom, prípadne vedeli na ľade stáť.

Pod vedením trénerov  z hokejového klubu a triednych učiteliek: Mgr. Hajdukovej, Mgr. Bačovej, PaedDr. Kožíškovej, Mgr. Leškovej, Mgr. Feiglovej, Mgr. Leškovej, Mgr. Fedičovej a p. Hovancovej zvládli títo žiaci základy korčuľovania.

Vďaka trénerom Milanovi Machovi, Erikovi Dzobovi a Denisovi Markušovi začiatočníci zasa zdokonalili svoje zručnosti, rozvinuli si koordinačné schopnosti, pohotovosť a obratnosť na ľade. Precvičili základné rovnovážne cvičenia a hry na ľade – kĺzanie, padanie – vstávanie, brzdenie, obraty, otočky, základy techniky – korčuľovania vpred, vzad, prekladanie.

Najšikovnejší korčuliari ukázali svoje zručnosti v záverečných súťažiach: slalom pomedzi kužele, prenesenie lopty, zbieranie pukov.

Slávnostným udeľovaním korčuliarskych diplomov bol kurz korčuľovania ukončený, žiaci sa poďakovali trénerom a niektorí prijali pozvanie do hokejového klubu.

Verím, že radosť z korčuľovania v detských očiach bola veľkým zadosťučinením, tak pre trénerov ako aj pre panie učiteľky.  Všetkým zúčastneným patrí veľká vďaka.

Jana Kožíšková