Close

14. marca 2019

Vichodňarske rozpravočki

    Jožko Jenčo je nielen vyštudovaným učiteľom, režisérom, umeleckým vedúcim Kladzanského ľudového divadla, hercom, ale aj spisovateľom. A práve so svojím najnovším písaným dielkom zavítal v stredu 6. marca 2019 medzi nás.

Jeho Vichodňarske rozpravočki sú určené pre všetky vekové kategórie. Presvedčili sme sa o tom na vlastné oči, vlastne uši. Rozprávky sú napísané vo ,,vichodňarčine“, Jožko  ich úsmevne prezentoval a my sme sa smiali, zabávali, zamýšľali… nie všetkým slovám sme totiž rozumeli. A aj na to má pán Jenčo riešenie. Na konci knihy je dané slovo zábavne vysvetlené.

Niektorí odvážlivci si v závere prezentácie zahrali aj divadlo.

Táto originálna kniha sa nám páči a ja verím, že ju viacerí budeme mať vo svojich knižniciach. V našej školskej už má svoje miesto.

                                                                                           Mgr. Anna Daňová

ZOBRAZ
SKRY