Close

10. februára 2019

Šaliansky Maťko – regionálne kolo

Koniec januára je už tradične pre milovníkov a interpretov slovenských povestí veľkým sviatkom. Ani tohto roku to nebolo inak a 25. januára 2019 sa uskutočnilo regionálne kolo súťaže Šaliansky Maťko J. C. Hronského.

Podujatie, ktoré prezentuje krásu našej slovenčiny i múdrosť, skúsenosť, humor či vynaliezavosť našich predkov, prilákalo do divadelnej sály CVČ Dúha v Humennom množstvo nadaných a zdatných recitátorov.

Tohto roku našu školu reprezentovali Matúš Lukáč z III.B, Michal Janošov  z V.A  a Sofia Tkáčová  zo VI.A.  Miško Janošov si s povesťou o Jánošíkovi vyrecitoval pekné 3. miesto. Srdečne blahoželáme a prajeme ďalšie úspechy v recitácii.  Fotografie v galérii.

                                                                                                 Mgr. Anna Daňová

ZOBRAZ
SKRY