Close

20. novembra 2018

V zdravom tele, zdravý duch…

Kam viedli kroky  Kudlovčiat  v sobotu 10. novembra? No predsa na Viniansky hrad.

Stretli sme sa ráno 7:10 na hlavnej železničnej stanici v Humennom. Vo vlaku vládla dobrá nálada aj napriek hmle, ktorú sme pozorovali za oknom. V Michalovciach sme prestúpili na autobus, ktorý nás odviezol  do dediny Vinné. Na informačnej tabuli sme  si zistili, kde sa nachádza hrad. Cestou k nemu sme sa riadili turistickými značkami , určovali listy zo stromov a hrali rôzne slovné hry. Takto sme si krátili pomerne náročnú trasu . Po príchode na kopec  nás privítal sprievodca hradu, ktorý nám porozprával veľa zaujímavostí o histórií i tamojších panovníkoch. Najviac nás  zaujal príbeh o Albertovi z Michaloviec. Taktiež nám ukázal zvlečenú hadiu kožu, ako sa v minulosti  meralo za pomoci lana i trojuholníkovú vežu. Z hradu bol veľmi pekný výhľad. Po prehliadke nasledovalo opekanie: špekáčky, klobásy, slanina i cibuľa….To všetko tvorilo bohatú ponuku na jedenie a nasýtilo hladných turistov. Pri ohníku sme sa zohriali. Na pamiatku sme si kúpili magnetky ,rozlúčili sme sa a pobrali naspäť. Po hodinovej túre sme prišli k Vinianskemu jazeru, kde práve  zarybňovali rybník .Na detskom ihrisku sme sa pohrali na preliezkach  hojdačkách i trampolínach. Na autobusovej zastávke sme si zaspievali našu hymnu. Potom sme si to namierili na vlakovú stanicu. Cesta ubehla rýchlo. Foto v galérii.

Unavení, ale s dobrým pocitom, že sme niečo urobili pre svoje zdravie i vedomosti sme sa večer vrátili domov. Tento výnimočný deň ešte dlho ostane v našej pamäti.

 

Mgr. I. Feiglová

ZOBRAZ
SKRY