Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

IMG_4178

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry  je jednou z foriem dobrovoľnej záujmovej činnosti žiakov základných a stredných škôl a je každoročne vyhlasovaná a organizovaná ako postupová súťaž. Jej cieľom je prehlbovať, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov základných a stredných škôl v slovenskom jazyku, rozširovať záujem žiakov o sebavzdelávanie a samostatnú tvorivú činnosť a zvyšovať záujem o slovenský jazyk a literatúru.

Aj naši šiesti deviataci sa 5. 11.2018 rozhodli ukázať svoje kvality v rodnom jazyku a veruže nemali ľahkú úlohu. Museli prekonať nielen seba, ale aj súpera vo vyriešení testových úloh, v pretransformovaní textu na iný žáner  a museli podať dôkaz o svojom rečníckom umení. Fotografie v našej galérii.

Naši súťažiaci to však zvládli a tu sú výsledky: 1.miesto Emma Kurillová

2.miesto Jakub Terek

3.miesto Anna Radová

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť, víťazom blahoželáme a Emme Kurillovej budeme držať palce pri reprezentácii našej školy v okresnom kole 28.11.2018.

Mgr. Anna Daňová