PUTOVANIE  ZA  HOSTIOU

P1520726

Naši milí tretiaci sa v utorok 16.10.2018 vybrali spolu s pánom kaplánom a katechétkou na exkurziu do Prešova, kde sa vyrábajú hostie na posvätnú liturgiu. Prečo práve tretiaci? No pretože sa tento školský rok  na hodinách náboženskej výchovy aj v kostole usilovne pripravujú na prvé slávnostné prijatie Sviatosti Oltárnej. V tento krásny slnečný utorok sme nasadli do autobusu a začalo sa naše krátke putovanie. Najprv sme došli do výrobne hostií v Prešove, kde nás rehoľná sestrička s úsmevom a veľmi ochotne sprevádzala z miestnosti do miestnosti a vysvetľovala nám, aký je pracovný postup od múky  s vodou až ku krásnej bielej hostii. Povedala nám tiež, akým spôsobom sa hostie vyrábali  pred vyše 100  rokmi. Po tomto zaujímavom a poučnom výklade sme sa pripravili na slávenie svätej omše a po jej ukončení sme nasadli do nášho autobusu a navštívili sme Ružencovú záhradu vo Vyšnej Šebastovej, kde sa s nami o. Štefan pomodlil sv. ruženec. Deti si zakúpili zopár suvenírov ako pamiatku na tento deň, aj ako pozornosť pre svojich rodičov a potom sme sa už všetci hladní tešili na výborný obed v reštaurácii Lietadlo. Urobili sme si zopár spoločných fotografií, potešili sa pohľadom na pestrých  lietajúcich šarkanov a nasadli do autobusu na cestu späť. Cesta ubehla veľmi rýchlo a v Humennom už na nás čakali  rodičia. Fotografie v galérii.

Mgr. Stanislava Kočanová