Timravina studnička

IMG_8310

Viesť naše deti a mládež k hlbšiemu poznávaniu slovenskej literatúry, podnietiť ich k hľadaniu a objavovaniu krásy umeleckého slova bolo hlavným cieľom literárnej súťaže Timravina studnička, ktorej školské kolo sa konalo 9. októbra 2018. Naši recitátori v oblasti slovenskej pôvodnej prózy podali naozaj vynikajúce výkony. Naša porota zamerala svoju pozornosť na výber a prácu s textom, dodržiavanie prozodických vlastností reči a na celkový postoj i prípravu súťažiaceho.

Súťažilo sa v troch kategóriách, v ktorých naši žiaci odprezentovali svoje vlastné cítenie a vzťah k slovenskej pôvodnej tvorbe.

V prvej kategórii 3. miesto obsadila Sárah Ištván z 2. A triedy a Timea Kissová z 3. A triedy. Na 2. mieste skončila Hanka Ciprová zo 4. A triedy a víťazkou v prvej kategórii sa stala Nataša Kertészová zo 4. B triedy.

V druhej kategórii 1. miesto získal Janík Engel zo 6. B triedy a tretiu kategóriu reprezentoval Jakub Terek z 9. B triedy, ktorý obsadil 1. miesto.

Našim žiakom srdečne blahoželáme, a zároveň vyjadruje svoju vďaku za ich svedomitú prípravu a zodpovedný prístup. Veľké poďakovanie patrí aj vyučujúcim, ktorí usmerňovali spomínaných žiakov a venovali im svoj čas a drahocenné rady. Viac v galérii.

Mgr. Veronika Hudáková