Close

3. júna 2018

Mega deň detí

Stalo sa už tradíciou na Základnej škole Kudlovskej, že učitelia pod vedením žiackeho parlamentu pripravili už tretí krát pre svojich žiakov mega Deň detí. Tak ako žiaci vedia spríjemniť svojim učiteľom ich sviatok Deň učiteľov, tak im na revanš chcú učitelia urobiť super deň práve 1. júna. Tak tomu bolo aj tohto roku, a v piatok sa školské ihrisko a celý areál školy zaplnil deťmi, predškolákmi z mestských materských škôlok a samozrejme súťažnými stanovišťami a atrakciami.

Na jednotlivých stanovištiach na nich čakali ich učitelia spolu s členmi ŽP kde si mohli napríklad namaľovať svoje tričko alebo šiltovku , zažiť papierovú vojnu, hádzať loptičky do otvorov , prenášať loptičky na lyžičke, hľadať poklad, zahrať indiánsku šatku alebo twister, preťahovať sa lanom, prejsť bez dotknutia bludiskom, prebehnúť kamaráta skákaním vo vreci, zrkadlová chôdza, alebo disciplína Ratatatata. Pomôcť nám prišli aj naše bývalé žiačky a pre svojich bývalých spolužiakov si pripravili  Prekážkovú dráhu ponad „Níl“ , Klokaniu štafetu, Šikmookú triafačku, Plachetnice. Po celý čas prebiehal  turnaj v telocvični pre žiakov 5.9. roč.,a v malej telocvični si naši žiaci mohli zahrať novú hru Ringo. Nadšenci stolného tenisu, ktorý sa na našej škole teší veľkej obľube si mohli zahrať stolný tenis vo vestibule školy. Veľkým lákadlom pre všetky deti je zaskákať si v skákacom hrade alebo povoziť sa na koníkoch. Karaoke show bolo trošku netradičné stanovište, prvýkrát tohto roku, ale mohli sme vidieť skvelé spevácke a tanečné výkony. Na ploche pre školou sme mohli nechať  Odkaz deťom všetkých krajín, ktorý namaľovali naše šikovné deti.

Našim cieľom bolo vyčarovať úsmev na tvárach všetkých detí, ktorí k nám v piatok zavítali a sme veľmi radi, že sa nám to podarilo.

Mgr. Adriana Janošová

ZOBRAZ
SKRY