BIBLIOTÉKA 2018

20180424_125054

V príjemnom prostredí našej školskej knižnice sa 24.apríla 2018 konala literárno-výtvarná súťaž s názvom Bibliotéka. V úvode sa súťažiacim prihovorili pani učiteľky Daňová a Brečková, po ktorom žiačka I.A triedy Kristínka Adamčíková predniesla krátku rozprávku

s názvom O cukrových topánočkách od autorky Kristy Bendovej. Toto dielo mali následne žiaci 5.- 8. ročníka spracovať ako ilustráciu rôznymi výtvarnými technikami. Pod dohľadom pani učiteľky Brečkovej výtvarníci s veľkou dávkou fantázie vypracovali rôznofarebné obrázky. Tieto práce boli neskôr vyhodnotené  porotou.

Nie nadarmo sa hovorí, že kniha je najlepší priateľ človeka. Veď dobrá kniha je to najkrajšie, čo môžeme niekomu darovať a to najlepšie, čo môžeme svojmu srdcu ponúknuť. Najviac o tom vedia milovníci kníh, ktorí sa stretli v literárnej časti. Každý žiak osobitne predstavil svoju obľúbenú knihu  a zodpovedal na jednu vyžrebovanú otázku.

Dúfam, že táto tradícia súťaže na našej škole bude aj naďalej pokračovať. Zároveň ďakujeme všetkým zúčastneným a výhercom blahoželáme.

A tu sú výsledky:

Literárna časť:  1.miesto: Viktória Šepeľová VIII.A