1. Zimný tábor

20180105_133933

Dni plné zábavy, hier, zážitkov, dobrodružstiev a skúseností. Takéto krásne chvíle prežili naši žiaci počas štyroch dní v zimnom tábore, ktorý sa uskutočnil na našej škole prvýkrát v dňoch od 2. do 5. januára 2018  pod vedením mnohých pedagógov.

Rozdelenie do jednotlivých skupín, tvorba spoločného loga i filmové predstavenie Spievaj bolo náplňou prvého dňa. V centre pozornosti druhého a tretieho dňa boli prevažne pohybové aktivity. Návšteva klziska i plavárne, ale i fascinujúce súťaže spestrili deťom ich prázdninový čas strávený s kamarátmi. V stredu poobede si zatancovali a zasúťažili v telocvični školy a vo štvrtok poobede navštívili hasičov. Pán Mihaľov im pútavo rozprával o svojej práci, deti si vyskúšali náradie i výstroj a sedeli v hasičských autách. Poslednému dňu zimného tábora môžeme dať prívlastok turistický a poznávací deň, pretože hlavným bodom programu bola návšteva Sklární a Múzea moderného umenia Andyho Warholu v Medzilaborciach. Deti mali možnosť vidieť samotný proces výroby skla, a taktiež mnohé veľkolepé lustre vysokej hodnoty. V druhej časti dňa žiaci navštívili spomínané múzeum, kde sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií. Popri naozaj vyčerpávajúcom výklade žiaci pozorovali obrazy nášho talentovaného a známeho umelca.

V našom zimnom tábore sa deti pri mnohých aktivitách učili kompromisom, vzájomne sa spoznávali, viac komunikovali a cítili zodpovednosť za svoje správanie a konanie v skupinkách.

Touto cestou chceme poďakovať všetkým žiakom, ktorí svoje prázdninové chvíle využili naplno, aktívne, športovo a náučne. Veľká vďaka patrí aj rodičom za ich dôveru a pedagógom za  čas, nápaditosť a ochotu stráviť chvíle vo vianočnom období s našimi žiakmi.

1.deň

2. deň