Spomienka na Mikuláša 2017

IMG_9903

V stredu  6.12.2017 zavítala mikulášska nálada aj na Základnú školu na Kudlovskej ulici. Už od rána bolo na učiteľoch i na žiakoch badať, že to nie je len ďalší obyčajný deň v škole. Panovala tu sviatočná nálada, akoby sa duch sv. Mikuláša vznášal nad učiteľskými katedrami i žiackymi lavicami. .

Ešte pred prvým zvonením zaplnili žiaci tabule klasickými i originálnymi mikulášskymi rýmovačkami o neskúšaní a neučení sa, ktorými sa snažili obmäkčiť učiteľov. Nálada bola výborná a žiačikovia prekypovali šťastím a nedočkavosťou, aby mohli sv. Mikulášovi predviesť, čo všetko dokážu. Nechýbali piesne či rýmovačky sprevádzané hudbou a dobrou náladou. Mikuláš im za to nadelil hŕbu sladkostí, a tak boli nadmieru spokojné  obe strany.

Mikuláš si vyhradil na triedne návštevy tri vyučovacie hodiny a postupne navštívil prvý až deviaty ročník. Výdatnú pomoc mu pri tejto náročnej činnosti zabezpečili jeho verní pomocníci anjel a čert prevtelení do žiačok deviateho ročníka. Všetko nakoniec dobre dopadlo a po predvedení vrcholných výkonov boli aj žiaci druhého stupňa sv. Mikulášom patrične odmenení.

Deň sv. Mikuláša vniesol medzi školské lavice prvý silnejší vánok sviatočnej adventnej nálady, ktorá na Základnej škole Kudlovská 11 v Humennom každoročne panuje už od začiatku adventu a vyvrcholí vianočnými sviatkami.