Deň ľudí so zdravotným znevýhodnením

262512422_320712189904587_7991994205270561391_n

Viete, aký je dnes deň? Dnes 3. decembra, je svetový deň ľudí so zdravotným znevýhodnením.

Ja, mama hendikepovaného dieťaťa, Vám chcem k tomu niečo ………..

Mohla by som napísať strašne veľa, pretože ochorenie ide ruka v ruke s vrchovato naloženou lyžicou znevýhodnenia a problémov. Dnes je pre nás však dôležité napísať: ĎAKUJEME.

Ďakujeme všetkým deťom, našim spolužiakom, ktorí sa úplne prirodzene stali priateľmi a s láskou a pochopením prijali naše deti. Venujú im svoj voľný čas počas prestávok a v družine, zapájajú ich do hier a učenia. Ďakujeme, že nám umožňujú sa od nich učiť a vytvárajú tak veľmi potrebný a prospešný okruh tolerantnej rovesníckej skupiny.

Ďakujeme našim asistentkám, za ich námahu, pomoc, častokrát za ich ruky, oči, jazyk, či uši, najviac však za ich veľké srdce naplnené láskou a pochopením.

Ďakujeme našim učiteľkám a vychovávateľkám, že vytvárajú priestor na vzdelávanie, ktoré chápe, že je pre nás dôležitejšie byť spolu s vami, prijatí a pochopení, ako naučiť sa správne gramatiku.

Veľké ďakujem patrí pani riaditeľke a celej škole, že vytvárajú čoraz lepšie podmienky na výchovu a vzdelávanie našich špeciálnych detí.

Deti so zdravotným znevýhodnením nám dávajú šancu poodhaliť podstatu nás ľudí, dávajú nám poznať ten večne hľadaný a záhadný zmysel života.

Zvláštne poďakovanie patrí deťom z 2.A triedy, našej asistentke Lenke, asistentke Monike a vychovávateľke Evičke pod vedením pani učiteľky Ivety Feiglovej.

Jožkova mamka