Červené stužky

image2

1.december – je Svetový deň boja proti AIDS. Ľudia na celom svete si pripomínajú nebezpečenstvo prenosu tohtonevyliečiteľného vírusového ochorenia a zoznamujú sa s možnosťami prevencie.

Aj naša škola sa dlhodobo zapája do celoslovenského projektu: Červené stužky. V dnešný deň sa na vyjadrenie podpory a spolupatričnosti s celosvetovou kampaňou rozdávajú červené stužky, ktoré sú medzinárodným symbolom boja proti tejto smrteľnej chorobe.

Červené stužkysú symbolom podpory boja proti chorobe AIDS. Aj my, pedagógovia a žiaci našej školysa pridávame k tejto celosvetovej kampani!

V tento deň sme si pripli na svoj odev červenú stužku a tak sme symbolicky vyjadrili svoju podporu s bojom proti tejto ťažkej chorobe.

Veríme, že naša kampaň: ,,Červené stužky|” nebude  zameraná len na pripnutie si tohto symbolu, ale privedie nás k zamysleniu sa nad veľkou hodnotou a krásou života.

PaedDr. S.Vasková