Close

1. apríla 2021

Staň sa dobrodruhom na Hornom Zemplíne.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) vyhlásila v októbri minulého roka zaujímavú súťaž pre prvý a druhý stupeň základných škôl s názvom: Staň sa dobrodruhom na Hornom Zemplíne. Cieľom súťaže bolo spoznávať známe i menej známe lokality tohto výnimočného územia, ktoré má svoje čaro aj v jesennom a zimnom období. Zaspomínať na tie, ktoré už deti navštívili a takýmto spôsobom v mladých ľuďoch budovať vzťah k oblasti, v ktorej sa narodili. Aj my sme sa s našimi tretiakmi do súťaže zapojili a poslali organizátorom krásne obrázky, ktoré sme na hodinách výtvarnej výchovy vytvorili. Dve z našich prác oslovili aj porotu a umiestnili sa na popredných miestach. Práca s názvom Na prechádzke po humenskom skanzene  žiačky Danielky Petrovej z III.A sa umiestnila na  3. mieste a práca s názvom Výlet v Zemplínskych Hámroch žiačky Sophinky  Puškárovej tiež z III.A na 2. mieste. Obe žiačky boli za svoju prácu odmenené zaujímavými cenami, ktoré im na tvárach vyčarili úsmev. Danielku veľmi potešila kolobežka a Sophinku tablet. Tak nech si obe svoje ceny v zdraví užijú.

   Aj ostatným žiakom, ktorí sa do súťaže zapojili, ale nevyhrali, chcem poďakovať za ich usilovnú prácu  a popriať im veľa úspechov  do ďalších súťaží.

                                                                                                       Mgr. Ľudmila Saloková

ZOBRAZ
SKRY