Close

12. februára 2021

Fast Heroes – Hrdinovia Fast

     „Niekto kedysi povedal, že to, čo deti potrebujú najviac, sú hodnoty, ktoré im starší ľudia vedia poskytnúť v nemalej miere. Sú pre nich zdrojom bezpodmienečnej lásky, láskavosti, trpezlivosti, humoru, pohodlia, životných lekcii a čo najdôležitejšie, pripravujú chutné lahôdky. Týchto ľudí, ktorí majú pozitívny vplyv na život našich detí sme my nazvali STARKÍ HRDINOVIA.“

     Naša základná škola sa zapojila do medzinárodného vzdelávacieho projektu Fast Heroes, vďaka ktorému dajú naše deti svojim STARKÝM HRDINOM hodnotný dar. Je to DAR VEDOMOSTI, ktoré by im jedného dňa mohli zachrániť život.

Projekt Fast Heroes je unikátny medzinárodný vzdelávací projekt, ktorého cieľom je naučiť deti hravou formou rozpoznať príznaky cievnej mozgovej príhody .

     Porucha reči, ochrnutie končatiny a pokles ústneho kútika – toto sú základne príznaky cievnej mozgovej príhody, na ktoré by mali okamžite zareagovať a zavolať lekársku pomoc na číslo 112.

     Hrdinovia FAST je ocenená vzdelávacia  iniciatíva, ktorá sa zameriava na zvýšenie povedomia o príznakoch mozgovej príhody a potrebe rýchlej akcie. Využíva úžasné nadšenie detí pre učenie a zdieľanie a podporuje šírenie vedomosti do zvyšku ich rodiny, najmä smerom k ich starým rodičom.

Milióny deti s jednou veľkou misiou – ZACHRÁNIŤ NAŠICH STARÝCH RODIČOV.

https://sk-sk.fastheroes.com

Mgr. Petra Sokáčová

ZOBRAZ
SKRY