Close

29. januára 2021

Ako sme sa stali autormi lapbookov

Viete čo je lapbook? Neviete? Kto vie, určite mi dá za pravdu, že je to vec návyková a kto nevie, pozor na vec, pretože sa ľahko stanete závislými. Tak sa stalo aj na hodine slovenského jazyka, keď si druháci po osvojení nového učiva z tematického celku SPOLUHLÁSKY vytvárali svoje vlastné lapbooky a prečo ????

Lebo každý z nich sa stal autorom svojho vlastného lapbooku.

     Lapbook je anglického pôvodu, lap a book, čiže lono a kniha.  Je to teda kniha, ktorá sa zmestí do lona dieťaťa (pretože je primárne určená pre deti).

Interaktívna kniha, ktorá nám pomáha utriediť nové informácie, je vlastne kreatívnou metódou výroby vlastného učebného materiálu. Rozvíja u žiakov čitateľskú gramotnosť, kritické myslenie, kreativitu a jemnú motoriku. Väčšinou obsahuje množstvo mini knižočiek, rôznych vrecúšok, otváracích okienok a iných interaktívnych prvkov, čo ho robí pre deti príťažlivým. Jeho výroba podporuje spoluprácu oboch mozgových hemisfér.

A keďže sa hovorí, že radšej raz vidieť ako stokrát počuť, pozrite sa, ako sme si vyrábali lapbooky, možno že sa staneme inšpiráciou aj pre vás naši milí spolužiaci, ktorí ste  doma na dištančnom vyučovaní. Veríme, že sa čoskoro stretneme. Tešíme sa na vás.

                                                                                    Mgr. Petra Sokáčová

ZOBRAZ
SKRY