Close

15. decembra 2020

Be my guide. I want to know your culture – projekt Erasmus+

Naša základná škola Kudlovská 11 sa zapojila do niekoľkých projektov Erasmus+ a v školskom roku 2020/2021 sa nám podarilo participovať hneď v troch projektoch. Zároveň Erasmus projekt z roku 2018/2020 dokončujeme v tomto školskom roku. Čaká nás záverečná cesta do Talianska, na slnečnú Sicíliu. Sú to výmenné pobyty žiakov v partnerských školách zúčastnených krajín. Be my guide. I want to know your culture – Buď mojim sprievodcom. Chcem spoznať tvoju kultúru je názov prvého z troch projektov Erasmus+ v rokoch 2020/2022. Hlavným cieľom je spoznávať, kultúru, tradície, prírodu a život ľudí z Rakúska, Turecka, Litvy a Poľska, a zároveň im predstaviť našu krajinu. Celý projekt budú sprevádzať rôzne aktivity a úlohy pre žiakov. Ich splnením sa dostávajú bližšie k šanci vycestovať do niektorej z krajín. Prvou úlohou v každom projekte je vytvoriť logo projektu. Najúspešnejšími tentokrát boli žiačky 9.ročníka Katka Jakubová a Tamarka Csefalvayová a žiak 8.ročníka Martin Janošov. Ich logá boli posunuté do užšieho výberu všetkých krajín. Zúčastneným blahoželáme a tešíme sa nielen na ďalšie úlohy ale aj na skoré stretnutia so spolužiakmi z iných krajín.

Mgr. Adriana Janošová

ZOBRAZ
SKRY